Hudler vsítil dva góly a stal se první hvězdou utkání

21. 11. 2008

ObrazekZámořská NHL pokračovala dalšími osmi zápasy. Z českých hokejistů na sebe nejvíce upozornil Jiří Hudler, jenž Detroitu pomohl dvěma zásahy k výhře nad Edmontonem. Ďábelskou kolonu pro změnu vedl produktivní Patrik Eliáš, v dresu poražených Panterů se prvního gólu v NHL dočkal Michael Frolík.  Výhru Tučňáků v Atlantě zajistil Petr Sýkora.

Vítězství se dočkal v dramatickém zápase i Lang, který asistoval u vyrovnávací trefy Markova. Canadiens po samostatných nájezdech vytěžili dva body na ledě Ottawy. Hned dvě střetnutí měla pro naše krajánky výraznější náboj. V New Jersey vyzrál Eliáš v přímém souboji na Vokouna a v Atlantě překonal Pavelce dvě minuty před koncem normální hrací doby Sýkora. Zejména druhý jmenovaný gólman měl plno práce. Penguins na něj vyslali jedenatřicet pokusů.

Thrashers dokázali z předchozí pěti zápasů vytěžit čtyři výhry, což nasvědčovalo, že určitá forma úspěšnosti je stále k dispozici. Samotný zápas proti Pittsburghu nebyl z jejich strany výrazně horší, avšak ofenziva hostů byla minimálně o třídu lepší. Lépe vstoupila do zápasu Atlanta, která dokázala díky trefě Kozlova využít končící přesilovou hru. Pittsburgh se k odpovědi dostal v jedenácté minutě, kdy se svým devátým gólem sezóny prosadil Šatan.

V polovině utkání převýšil misky vah na stranu Pens Crosby, avšak za čtyřiaosmdesát sekund srovnal gólové manko Slater. Definitivní rozluštení zápasu přinesla třetí třetina, konkrétně pak závěrečná dvacetiminutovka. Malkin nahrál Crosbymu a směr jeho střely změnil Sýkora přesně do míst, kam český brankář Pavelec nedosáhl. Největší hvězdou zápasu byl zcela po zásluze vyhlášen Crosby, jenž figuroval u všech branech svého celku. Tučňáci vyhráli už sedmý zápas z posledních osmi a mocně se tlačí na pozici nejlepšího celku Východní konference.

Měření sil mezi Edmontonem a Detroitem mohlo být očima českého fanouška také soubojem Aleše Hemského a Jiřího Hudlera. Oba naši krajánci byli vidět, ale hlavní záře světel patřila olomouckému odchovanci, který už po necelých dvou minutách otevřel skóre utkání. V osmé minutě bylo vedení hostů už dvoubrankové. Pouhých čtyřiadvacet sekund stačilo Dacjukovi k tomu, aby zužitkoval nabídnutou početní výhodu. Pokud Cole na trestné lavici příliš nepobyl, tak Šmíd si ani nemusel sedat. Právě jeho vyloučení potrestal už za šest sekund Kopecký. Detroit si tak podmanil první část hry.

Druhá třetina byla o něco vyrovnanější. Domácím se podařilo snížit díky Coglianovi, ale v poslední dvouminutovce před přestávkou vrátil svému klubu tříbrankové vedení svým druhým zásahem Hudler. Závěrečné dějství přineslo zápletku. Během jednadvaceti sekund se prosadili Višňovský a Souray a rázem byla ztráta Oilers pouze gólová. I Přes další snahu se ale domácím vyrovnat nepodařilo.

New Jersey - Florida 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 27. ELIÁŠ, 46. Martin, 47. Gionta (ELIÁŠ) - 49. FROLÍK. Brankář VOKOUN (Fla.) odchytal celé utkání a kryl 16 z 19 střel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:24. Diváci: 14 291 (Prudential Center). Hvězdy utkání: 1. ELIÁŠ, 2. Gionta, 3. Zubrus (všichni NJD).

Atlanta - Pittsburgh 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Vjač. Kozlov, 34. Slater - 11. Šatan, 33. Crosby, 58. SÝKORA. Brankář PAVELEC (Atl.) odchytal celé utkání a kryl 28 z 31 střel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:31. Diváci: 13 391 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pit.), 2. PAVELEC, 3. Perrin (oba Atl.).

Ottawa - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. Heatley, 45. Foligno - 14. S. Koivu, 56. Markov (LANG), rozhodující nájezd Tanguay. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:21. Diváci: 20 475 (Scotiabank Place). Hvězdy utkání: 1. Picard, 2. Donovan (oba Ott.), 3. Donovan (Mon.).

Minnesota - Vancouver 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 28. a 35. M. Koivu - 32. Bernier, 37. Demitra, 52. D. Sedin. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. M. Koivu (Min.), 2. Demitra (Van.), 3. Clutterbuck (Min.).

Dallas - Chicago 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 8. Morrow, 28. Modano, 37. Neal - 20. a 60. Kane, 27. Eager, 30. Campbell, 40. Versteeg, 47. HAVLÁT. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18 027 (American Airlines Center). Hvězdy utkání: 1. Chabibulin (Chic.), 2. Modano (Dal.), 3. Versteeg (Chic.).

Colorado - Calgary 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 31. Langkow. Vyloučení: 8:3. Bez využití. Střely na branku: 18:33. Diváci: 14 536 (Pepsi Center). Hvězdy utkání: 1. Langkow, 2. Kiprusoff (oba Cal.), 3. Budaj (Col.).

Edmonton - Detroit 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Cogliano, 53. Višňovský, 54. Souray (HEMSKÝ) - 2. a 39. HUDLER, 8. Dacjuk, 11. Kopecký. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. Střely na branku: 34:35. Diváci: 16 839 (Rexall Place). Hvězdy utkání: 1. HUDLER (Det.), 2. Souray (Edm.), 3. Marián Hossa (Det.).

Los Angeles - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 14. Doughty, 39. O'Sullivan, 54. Brown, 60. Handzuš, 60. Kopitar - 25. Bäckström, 56. Laich. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17 428 (Staples Center). Hvězdy utkání: 1. Brown, 2. Doughty, 3. Quincey (všichni LAK).