Hudler trefil výhru

29. 10. 2007

ObrazekHokejisté Detroitu pokračují ve vítězné sérii, která už čítá sedm zápasů. K dalšímu triumfu jim pomohl i Jiří Hudler, který se postaral o třetí gól v síti Roberta Luonga. Colorado si poradilo s Minnesotou a rovněž prodloužilo svou neporazitelnost už na pět utkání. Anaheim ztratil výhru nad Edmontonem v poslední minutě.

Red Wings i bez Dominika Haška, kterého více než spolehlivě zastoupil Chris Osgood, byli o poznání aktivnější. Nesčetněkrát však jim mnoho slibných pokusů zmařil domácí gólman Roberto Luongo. S vedoucím gólem hostů vždy Vancouver dokázal odpovědět, ale na poslední zásah Hudlera před druhou sirénou už reagovat nedokázali.

Minnesota po úvodních šesti zápasech sezóny v normální hrací době nepoznala hořkost porážky, nyní však mužstvo Wild nevyhrálo potřetí v řadě a tehdejší euforie je pryč. Domácí Colorado bylo vždy o krok lepší. Na úvodní gól Smytha ještě za deset minut dokázali  reagovat Belangerem, ale Svatošova trefa a následná pojistka Wolskiho zařídila definitivu výsledku.

Tápání šampionů pokračuje. Držitel letošního Stanley Cupu  nezažívá dobré období. Ze třinácti duelů nového ročníku se pouze ve třech radoval z výhry. O čtvrtou výhru a potažmo také možnost přerušení nepříznivé série přišel v poslední minutě zápasu. Edmonton sice už od třinácté minuty vedl po gólu českého rychlíka Aleše Hemského, ale Kunitz a poté Perry zápas otočili ve prospěch domácích, vyrovnání na konci zápasu je srazilo do kolen. Rozhodnutí pak přinesly samostatné nájezdy, které patřily hostujícím Oilers.

Vancouver - Detroit 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 6. Cooke, 36. Näslund - 6. Holmström, 20. Samuelsson, 39. Hudler. Zásahy brankářů: Luongo 32/3 - Osgood 29/2. Diváci: 18 630.

Colorado - Minnesota 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 9. Smyth, 36. Svatoš, 60. Wolski - 16. Belanger. Zásahy brankářů: Budaj 22/1 - Harding 30/3. Diváci: 17 041.

Anaheim - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 32. Kunitz, 48. Perry - 13. Hemský, 59. Cogliano, rozhodující nájezd Gagner. Zásahy brankářů: Giguere 22/2 - Garon 32/2. Diváci: 17 174.

Včerejší zápasy:

New York Rangers - Toronto 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 26. Jágr (Rozsíval) - 29. Kubina (T. Kaberle), 36. Pohl, 38. Antropov (T. Kaberle), 60. Kilger (Kubina). Střely na branku: 33:23.

Columbus - San Jose 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Fritsche, 39. S. Fjodorov (Novotný) - 8. J. Thornton. Střely na branku: 18:17.

Boston - Philadelphia 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 28. Sturm - 30. M. Richards, 34. Lupul. Střely na branku: 39:28.

New Jersey - Ottawa 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 35. Gionta (Eliáš) - 26. Meszároš, 47. Donovan, 54. Fisher, 60. Alfredsson. Střely na branku: 32:27.

NY Islanders - Carolina 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)

Branky: 23. Fedotěnko, 31. Bergeron, 60. Sillinger - 3., 15. a 44. Brind'Amour, 10. a 22. Ray Whitney, 25. a 44. Justin Williams, 28. E. Staal. Střely na branku: 31:26.

Los Angeles - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 19. a 57. O'Sullivan, 33. Nagy, 36. Kopitar - 17. Stoll (Hemský). Střely na branku: 31:35.

Tampa Bay - Buffalo 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 24. Prospal, 25. Ouellet, 47. Lecavalier - 30. Afinogenov, 35. Gaustad, 54. Paetsch, 65. Vanek. Střely na branku: 34:26.

Nashville - Florida 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 24. a 44. Fiddler (na první Židlický), 31. Bonk, 60. Smithson (Bonk) - 40. a 51. O. Jokinen (Vokoun), 11. Stümpel z trest. střílení. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Střely na branku: 33:27.

Chicago - Atlanta 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 26. Kane, 59. Jason Williams (Lang) - 11. a 48. Vjačeslav Kozlov, 44. Kovalčuk. Střely na branku: 31:22.

St. Louis - Washington 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 1. a 39. Boyes, 9. Brewer, 42. Backes - 10. a 24. Green (na druhou Fleischmann), 59. Nylander. Střely na branku: 18:26.

Phoenix - Dallas 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 13. Doan (Hanzal), 37. Vrbata, 54. Carcillo - 4. Zubov, 18. Lehtinen, 29. Modano, 39. Hagman, 48. Ribeiro. Střely na branku: 31:25.

Pittsburgh - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 24. Sýkora, 29. Crosby, 59. Ryan Whitney (Sýkora) - 11. a rozhodující sam. nájezd Markov, 8. Dandenault, 21. Ryder (Hamrlík). Střely na branku: 23:28.

Zdroj: ČTK, nhl.com, edit: hokej.estranky.cz