Hudler po boku Zetterberga získal tři asistence

4. 10. 2008

ObrazekJiřímu Hudlerovi se poštěstilo si zahrát v elitní formaci Red Wings. Olomoucký odchovanec zářil po boku švédské dvojice Zetterberg-Franzén, když se podílel na třech brankách proti Torontu. V dresu poražených se gólově prosadil Jiří Tlustý.

Detroit dovedli k výhře severští hokejisté. Úvodní trefu obstaral po prvním Hudlerově rukopisu obránce Lidström. Za tři minuty později rozvlinil síť hostů po dalším asistenci českého útočníka Franzén. Toronto se vrátilo do zápasu během druhé třetiny, kdy se v rozmezí dvou minut prosadil Steen a Tlustý. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla další čtyři trefy. Na Zetterbergův zásah odpověděl ještě Grabovskij, ale smrtící poslední dvouminutovka již upevnila Rudým křídlům vedení.

Teprve podruhé se v přípravě ukázal Martin Havlát. Těšit ho mohl fakt, že se dvěma góly podílel na vysoké výhře Blackhawks na ledě Colorada. U drtivé výhry svého mužstva byl i Tomáš Fleischmann, který v devětačtyřicáté minutě vracel Washingtonu tříbrankový náskok. Nakonec se mohl těšit z výhry v poměru 5:1, což proti Philadelphii byl více než dobrý výsledek.

Protipólem úspěšnosti bylo představení gólmana Ondřeje Pavelce. Českému krajánkovi zápas proti Nashvillu vůbec nevyšel. Do branky nastoupil na začátku třetí třetiny místo Hedberga a navíc za příznivého stavu 4:2 pro Thrashers. Bohužel z patnácti střel inkasoval čtyři góly a nechtěně tak přispěl k obratu soupeře.

New Jersey - New York Islanders 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 4. Oduya, 40. Parise - 16. Hilbert, 19. McLean, 63. Lee.

Washington - Philadelphia 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 15. Ovečkin, 24. Clark, 29. Bäckström, 49. Fleischmann, 55. Fehr - 46. Briere.

Columbus - Minnesota 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Branky: 3. McDonald (Voráček), 20. Umberger, 31. Huselius (Hejda), 51. Russell, 60. Malhotra - 35. Nolan (Škoula), 36. Gáborík, 37. Sheppard.

Detroit - Toronto 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)

Branky: 13. Lidström (Hudler), 16. Franzén (Hudler), 42. Zetterberg, 59. Franzén (Hudler), 60. Filppula - 29. Steen, 31. Tlustý, 50. Grabovskij.

Atlanta - Nashville 4:6 (4:2, 0:0, 0:4)

Branky: 14. White, 15. Crabb, 17. Armstrong, 20. Kozlov - 1. Fiddler, 7. Hamhuis, 43. Peverley, 45. Legwand (Erat), 48. Tootoo (Erat), 59. Ward. Ondřej Pavelec nastoupil ve třetí třetině na 19 minut, inkasoval z 15 střel čtyři branky a úspěšnost měl 73,33 procenta.

Colorado - Chicago 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Branky: 12. a 23. Jones, 21. a 57. Stastny - 2. a 47. Byfuglien, 11. a 60. Havlát, 26. Bollard, 30. Seabrook, 42. Sharp.

Calgary - Edmonton 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 9. a 46. Iginla, 30. Lundmark, 63. Glencross - 12. Cogliano, 19. Brodziak, 22. Pouliot.

Anaheim - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 11., 28. a 43. Selänne, 34. Perry - 12. Mueller.

Zdroj: nhl.com