Hemský vystřílel Oilers výhru v Detroitu

14. 12. 2007

ObrazekAleš Hemský byl ústřední postavou edmontonské výhry nad Detroitem. Hbitý útočník dokázal svého krajana Haška překonat ve dvou případech, při čemž druhý zásah si připsal jako rozhodující samostatný nájezd. Prospalova Tampa Bay doma prohrála nevídanou přestřelku s Calgary.

Patnáct, přesně tolik viděli diváci branek při gólových dostizích mezi Lightning a Flames. Skóre nakonec vyznělo lépe pro hosty, kteří o svém triumfu rozhodlo v poslední třetině. Na  devítibrankovém kontě Calgary měla lví podíl dvojice Huselius-Iginla. Oba zaznamenali hattrick a připsali si i aistence. Huselius dvě a Iginla jednu. V dresu domácího celku si tři body připsal Václav Prospal.

Avalanche dokázali uspět na ledě Nashvillu. Diváci však na první gól čekali až do pětačtyřicáté minuty. Červené světlo za bránou domácího celku rozsvítil povedenou střelou Smyth. Druhý a potažmo vítězný gól zaznamenal v sedmapadesáté minutě Laperriere. V obou brankách měl prsty i český forvard Jaroslav Hlinka. Bodově se prosadil i domácí bek Marek Židlický, jenž byl na začátku akce, při které se podařilo Predátorům jednadvacet sekund před koncem zápasu smazat nulu na svém brankovém kontě. Autorem čestného úspěchu se stal Radulov.

Canadiens se podařilo přelstít tvrz Flyers a odčinit tak domácí bodovou ztrátu s Tampou Bay. Philadelphia tak dostala lekci z jednoduchosti. O dvě branky vítězů se postaral Mark Streit, obránce, jenž v zápase hrál na postu útočníka. Dvě finální přihrávky si připsal i český štírek Tomáš Plekanec.

Ottawa potvrdila, že na Pittsburgh zahrát umí. Po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné jedna ku jedné, ale poslední dvacetiminutovka vyzněla jednoznačně pro celek, jenž vyhrál počtvrté řadě. Tučňáky pochroupalo duo Heatley-Spezza. Oba hvězdní útočníci zaznamenali po dvou gólech.

Výsledky:

Boston - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 42. Savard - 35. a 60. Langenbrunner, 31. Gionta. Střely na branku: 20:28. Diváci: 12 064.

NY Islanders - Phoenix 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 33. a 52. Guerin, 46. M. Bergeron - 49. Boynton (Vrbata), 57. N. Kapanen (Hanzal). Střely na branku: 33:36. Diváci: 9581.

Philadelphia - Montreal 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 36. Knuble - 26. a 30. Streit (na první Plekanec), 9. Higgins, 21. Kosticyn (Plekanec). Střely na branku: 31:23. Diváci: 19 322.

Pittsburgh - Ottawa 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 35. Kennedy - 37. a 53. Heatley, 46. a 60. Spezza. Střely na branku: 27:26. Diváci: 16 982.

Tampa Bay - Calgary 6:9 (3:4, 2:1, 1:4)
Branky: 19. a 38. St. Louis (na druhou Prospal), 8. Lecavalier (Prospal), 9. A. Roy, 30. Prospal, 50. B. Richards - 5., 10. a 33. Huselius, 41., 55. a 56. Iginla, 12. Aucoin, 14. Langkow, 60. Nolan. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19 026.

Detroit - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. a 58. Zetterberg, 3. Hartigan - 13. a rozhodující nájezd Hemský, 18. Pitkänen, 36. Pisani. Střely na branku: 42:25. Diváci: 18 859.

Nashville - Colorado 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Radulov (Židlický) - 45. Smyth (Hlinka), 57. Laperriere (Hlinka). Střely na branku: 31:32. Diváci: 12 456.

St.Louis - Florida 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 22. Weiss. Střely na branku: 33:25. Diváci: 14 088.

Dallas - Los Angeles 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 12. a 35. Ribeiro, 23. Morrow, 28. Miettinen - 44. Preissing. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17 913.

San Jose - Vancouver 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 12. M. Michálek, 20. Marleau, 33. Pavelski, 51. J. Thornton, 52. Bernier - 46. H. Sedin (Krajíček), 51. Linden. Střely na branku: 23:17. Diváci: 17 175.