Hemského tři body nestačily na výhru

18. 1. 2008

ObrazekČeský útočník Edmontonu si v zápase proti Washingtonu připsal tři gólové asistence nakonec ale jeho tým podlehl v samostatných nájezdech. Stejná loterie musela rozhodnout další tři zápasy včetně toho ostře sledovaného, kdy se Detroit utkal proti Vancouveru.

Kosatky odehrály výborný zápas, klíčovým mužem zápasu byl bezesporu Roberto Luongo, jenž zneškodnil sedmačtyřicet střeleckých pokusů domácího celku. Jeho protějšek Dominik Hašek tolik práce opět neměl, ale  šestadvacet zákroků patří k těm náročnějším zápasům. Toronto díky rozhodujícímu nájezdu Matse Sundina vyhrálo zápas v Bostonu a přerušilo tak šestizápasové čekání na výhru z ledu soupeře. U dvou branek Maple Leafs byl i český obránce Tomáš Kaberle.

Samotné utkání v Detroitu nemělo o napínavé okamžiky nouzi. Úvodní trefu obstaral minutu před první sirénou Cleary, jenž úspěšně tečoval střelu beka Liljy. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval i n začátku druhého dějství, kdy zužitkoval přesný pas Filppuly.  Hosté se ke slovu dostali až v šestatřicáté minutě , kdy důraz před brankou vedl k tomu, že Henrik Sedin snížil. Detrotu mohl vrátit dvoubrankový náskok Rafalski, ale ve velké šanci minul poloodkrytou branku. Vyrovnání zařídil paradoxně stejný hráč, neboť nešťastně si srazil do vlastní branky pokus Näslunda. V normální hrací době skončil zápas nerozhodně a po prodloužení došlo až na samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl nakonec jen Henrik Zetterberg, a tak si Red Wings připsali další triumf do své bohaté sbírky.

Phoenix s Columbusem rovněž odehráli velmi vyrovnané utkání. Mezi oběma celky nebyl v Západní konferenci před utkáním žádný bodový rozdíl. Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který se ujal v osmnácté minutě vedení po trefě Doana. Hosté na sebe strhli pozornost během druhé třetiny, kdy po trefách Nashe a Klesly otočili skóre ve svůj prospěch. V pětačtyřicáté minutě se po Hanzalově přihrávce prosadil Mueller. Za čtyři minuty vrátil hostům vedení Žerděv. Hanzal, český novic v barvách Coyotes minutu před koncem vrátil Phoenix do hry. Červené světlo za brankou se rozsvítilo ještě jednou, kdy v čase 59:38 se v plné kráse předvedl Nash. Kanadský útočník se vydal na zteč branky Kojotů a nezalekl se ani dvou bránících hráčů, které pohodlně obehrál a překonal i gólmana Tellqvista. Výhra posunula Jackets na druhé místo Centrální divize.

Zápas Ottawy s Carolinou patřil výsledkově k nejpovedenějším ve statusu výhry domácího mužstva. První změnu skóre zaznamenali diváci ve třinácté minutě, kdy se dokázal v přesilovce prosadit Vermette. Navýšení skóre zařídili během druhé třetiny Fisher, podruhé se v zápase prosadil Vermette a gólový účet po čtyřiceti minutách uzvařel Robitalle. Senátorům se povedlo vstít tři branky během necelých třech minut, což jistě hosty srazilo do kolen. Ti se z branky radovali až v závěrečném dějství, kdy i díky jednadvacáté trefě Whitneyho využili jednu z nabídnutých přesilovek. Poslední gól utkání padl z hole Spezzy, jenž prakticky i uzavřel povedený zápas svého celku.

Boston - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
15. Chára, 16. Sturm - 4. Steen (T. Kaberle), 40. Stajan (Kubina, T. Kaberle), rozhodující nájezd Sundin. Střely na branku: 31:33. Diváci: 13 907.

Washington - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 4:1, 0:1 - 0:0)
Branky:
22. Bäckström, 22. Ovečkin, 32. M. Green, 40. Sjomin (Fleischmann), rozhodující nájezd Bradley - 9. a 48. Horcoff (na obě Hemský, na druhou Šmíd), 14. Nilsson, 27. Penner (Hemský). Střely na branku: 32:33. Diváci: 13 399.

Atlanta - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
19. Marián Hossa, 50. Dupuis - 26. a rozhodující nájezd A. Kosticyn (Plekanec), 47. Ryder. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16 181.

Ottawa - Carolina 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky:
13. a 33. Vermette, 32. Fisher, 34. Robitaille, 49. Spezza - 42. R. Whitney. Střely na branku: 32:37. Diváci: 19 720.

Detroit - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky:
19. a 22. Cleary, rozhodující nájezd Zetterberg - 36. H. Sedin, 39. Näslund. Dominik Hašek za Detroit odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 28 střel, úspěšnost zásahů měl 92,85 procenta. Střely na branku: 49:28. Diváci: 18 878.

Nashville - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky:
56. Arnott (Židlický) - 16. Bochenski, 48. Perry. Střely na branku: 34:16. Diváci: 14 193.

Phoenix - Columbus 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky:
18. Doan, 45. Mueller (Hanzal), 59. Hanzal - 30. a 60. Nash (na první Výborný), 39. Klesla, 49. Žerděv. Střely na branku: 35:32. Diváci: 11 114.

San Jose - Dallas 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 7. M. Michálek
, 44. J. Thornton (M. Michálek) - 35. a 53. Modano, 11. Hagman, 58. Halpern. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 496.

Zdroj fotky: media.canada.com - ČTK, edit: hokej.estranky.cz