Fleury vychytal Tučňákům výhru

3. 3. 2008

ObrazekDlouhé týdny čekal Marc-Andre Fleury na to, aby mohl po zranění naplno vstoupit do zápasového dění v NHL. Dočkal se proti Atlantě a návrat to byl bezesporu povedený. Talentovaný brankář se zaskvěl jednatřiceti úspěšnými zákroky a vydatnou měrou přispěl k pittsburghskému triumfu.

Aleš Hemský byl opět ústřední postavou svého Edmontonu, který na svém domácím ledě udolal na samostatné nájezdy celek Columbusu. Sám český útočník zaznamenal během normální hrací doby gól a připsal si i vítěznou trefu v loterii nájezdů.  Rangers zvítězili nad Philadelphií a rozšířili svou sérii neporazitelnosti v normální hrací době už na devět zápasů.

Střetnutí mezi Rangers a Flyers bylo zajímavé hlavně z pohledu, že oba týmy bojují o účast v play off. Už ve druhé minutě se premiérově v novém dresu gólově prosadil Prospal a poslal tak hosty do vedení. Pro českobudějovického rodáka to byla už třicátá trefa aktuálního ročníku. Jeho krajan Straka sice za tři minuty po přihrávce Jágra stav srovnal, ale Coburn zakrátko vrátil Flyers do vedení. Jako na houpačce, taková byla první třetina. Slepené góly Sjöströma a Callahana zapříčinily další obrat. Carter ještě však stačil do přestávky vyrovnat na 3:3. To už bylo moc na domácího gólmana Lundqvista, který přenechal své místo náhradníkovi Valiquettovi. Ten si narozdíl od zkušenejšího Švéda vedl podstatně lépe a do konce zápasu inkasoval pouze jediný gól. Zápas nedochytal ani hostující Niittymäki, který po dvaadvaceti minutách zamířil rovněž na střídačku. V dresu domácíh Jezdců se ve výborném světle představily obě posily Sjöström a Bäckman, kteří se zapsali i mezi střelce. Břemeno triumfu nakonec na sebe vzal nejstarší muž na ledě Shanahan a zajistil v nájezdech cennou výhru.

Pittsburgh se dočkal po dvou porážkách s Bostonem výhry. Zápas s Atlantou mohl být specifický díky nedávnému velkému trejdu hned po pětici hráčů, ale na ledě se potkali pouze tři. Větší radost měl po zápase Dupuis, který  patřil k nejaktivnějším hráčům Penguins. Samotné utkání bylo ve znamení návratu domácí brankářské jedničky Fleuryho, jenž se mohl poprvé představit v bráně Pittsburghu po dlouhém zranění. Tučňákům vyšel dokonale úvod utkání, neboť už po padesáti sekundách rozsvítil červené světlo za Lehonenen průbojný Malone. Za 79 sekund to bylo už 2:0, když Talbot zužitkoval nabídnutou šanci. Hosté vykřesali naději Slaterem a vyrovnání zařídil během přesilovky Kozlov. V prodloužení branka nepadla, a tak musely o osudu utkání rozhodnout samostatné nájezdy. Lehtonena při střela Sýkora zachránila tyč, ale na kličku specialisty Letanga byl už krátký. Pittsburgh se díky výhře dostal prozatím do čela Atlantické divize.

New York Rangers - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (3:3, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 5. Straka (Jágr), 12. Sjöström (Malík), 14. Callahan (Straka, Malík), 22. Bäckman, rozhodující nájezd Shanahan - 16. a 52. J. Carter, 2. Prospal, 9. Coburn. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.200.

Chicago - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 50. Kane, 18. Ladd, 46. Sharp - 39. Kesler. Střely na branku: 28:10. Diváci: 19.670.

Pittsburgh - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Malone, 3. Talbot, rozhodující nájezd Letang - 15. Slater, 42. Vik. Kozlov. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.132.

NY Islanders - Florida 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Booth. Střely na branku: 53:30. Diváci: 15.314.

Buffalo - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Kaleta, 44. Pominville - 12. Drake, 26. Filppula (Hudler), 35. Franzén, 56. Maltby. Dominik Hašek odchytal za Detroit celé utkání, obdržel dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67%. Střely na branku: 24:39.Diváci: 18.690.

Minnesota - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Gáborík, 64. Škoula - 18. Cammalleri. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.568.

Edmonton - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující nájezd Hemský, 18. Coglino, 53. Staios - 17. Nash, 51. Chimera, 58. Tärnström. Střely na branku: 29:38. Diváci: 16.839.

Zdroj: nhl.com, foto: Getty Images