Eliáš pomohl Devils k výhře, Prospal pečetil triumf Tampy

22. 11. 2008

ObrazekPouze v jediném utkání dokázali hosté na ledě svého soupeře vyhrát. Povedlo se to Philadelphii, která Bufffalu dokonce nedovolila skórovat. Patrik Eliáš pomohl New Jersey k dalšímu vítězství, jeho tým porazil New York Islanders. Po pěti zápasech se z dvoubodového zisku radovali hokejisté Tampy Bay, vítězství pečetil Václav Prospal.

Ďáblům se podařilo jít po cestě za úspěchy. V posledních třech zápasech dokázali plně bodovat a po výhře nad Pantery si tým dokázal poradit i s Ostrovany. Diváci se dočkali prvního gólu až v závěrečné  dvouminutovce prvního dějství. Přesilovou hru nejprve zužitkoval Clarkson a za pouhých deset sekund zvýšil náskok domácího mužstva Zajac.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější. Po čtyřech minutách hry snížil ztrátu hostů Hilbert. Radost však netrvala dlouho, už za třiadvacet sekund se trefil Salvador a náskok Ďáblů byl zpět. I na další snížení z hole Bergeinheima dokázalo New Jersey odpovědět. Červené světlo rozsvítil Gionta. V závěrečné třetině už pouze jistil vítězství domácích Martin.

Měření sil mezi Carolinou a Phoenixem mělo velkou zářivou hvězdu. Své střelecké trápení ukončil Eric Staal, který si vše vynahradil hattrickem. Úvodní třetina však nenasvědčovala tomu, že by Hurricanes svého soupeře výkonem převýšily. Kojotům se povedlo dostat dvakrát do vedení. Nejprve se trefil Porter a na Staalovo vyrovnání odpověděl Doan. Bohužel paradoxně to bylo ze strany hostů vše. Během následujících dvou třetin vyslali na gólmana Warda pouhých třináct střel a o svůj náskok přišli. Během druhého dějství dokonal hattrick Staal a ve třetí třetině navýšil vedení dvěma zásahy Whitney.

Boston - Florida 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 3. Kessel, 11. Bergeron, 28. KREJČÍ, 30. Savard - 9. Booth, 57. Peltonen. Brankář VOKOUN (Fla.) odchytal celé utkání a kryl 35 z 39 střel. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:32. Diváci: 16 878 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1.Savard, 2. Bergeron, 3. Kessel (všichni Bos.).

Carolina - Phoenix 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 16., 29. a 40. E. Staal, 58. a 60. Whitney - 9. Porter, 18. Doan. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:28. Diváci: 14 848 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Walker, 3. Pitkänen (všichni Car.).

New Jersey - NY Islanders 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 19. Clarkson, 19. Zajac, 24. Salvador, 40. Gionta (ELIÁŠ), 53. Martin (ELIÁŠ) - 24. Hilbert, 34. Bergenheim. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:27. Diváci: 17 138 (Prudential Center). Hvězdy utkání: 1. Parise, 2. Gionta, 3. Salvador (všichni NJD).

Buffalo - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 49. a 60. Carter, 20. Hartnell. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Střely na branku: 40:35. Diváci: 18 256 (HSBC Arena). Hvězdy utkání: 1. Biron, Carter (oba Phi.), 3. Mancari (Buf.).

Tampa Bay - Nashville 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 5. a 8. Lecavalier, 13. Recchi (MALÍK), 27. PROSPAL - 11. Tootoo. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16 444 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. Malone, 2. Smith, 3. Lecavalier (všichni TBL).

St. Louis - Anaheim 3:2 po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Backes (POLÁK), 51. Regier, 63. Stempniak - 48. Kunitz, 60. Niedermayer. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19 150 (Scottrade Center). Hvězdy utkání: 1. Legace, 2. Backes (STL), 3. Hedican (Ana.).