Eliáš oslavil návrat dvěma body

5. 1. 2008

ObrazekNoční zápasy nepřinesly žádný překvapivý výsledek. Největší pozornost budilo střetnutí New Jersey a Philadelphie. Prvně jmenovaný celek je aktuálním lídrem Atlantické divize a Philadelphia rovněž již tuto pozici zažila. Ďáblové využili domácího prostředí a svého soka porazili v poměru tři-nula. Na první gól Martina přihrál Eliáš a třetí zaznamenal český hráč sám.

Flyers byli střelecký aktivnější, ale ani v jednom z šestatřiceti pokusů nedokázali na zkušeného Brodeura vyzrát. Dlouholetý ochránce svatyně Devils si připsal už své šestadevadesáté čisté konto kariéry a klepe na dveře další bájné metě. Ottawu dotáhla k výhře nejproduktivnější řada soutěže Heatley-Spezza-Alfredsson.

Chicago podlehlo na ledě obhájců Stanley Cupu z Anaheimu. Blackhawks oslabeni o Martina Havláta a Jonathana Toewse bojovali, ale gólové vyjádření snahy přišlo pouze jednou, a to krátce po začátku druhé třetiny, kdy se dokázal prosadit Sharp. Ducks si ale stačili právě během úvodní třetiny vytvořit dvougólový náskok a to bylo rozhodujícím faktem. Další branky se diváci ani na jedné straně nedočkali.

Thrashers sváděli s Carolinou tradičně vyrovnaný souboj. První dvacetiminutovku rozehráli velmi dobře. Dvougólové vedení zařídili vzkřísený ex-pittsburghský Recchi a White. Trefa hostujícího Whitneyho znamenala snížení, ale za tři minuty Dupuis vrátil Atlantě vypracovaný náskok. Následně přišlo to, čemu se říká ztracená výhra. Eric Staal s Borerem do konce druhé třetiny manko smazali a tři minuty před konce trefil výhru Hurikánů Stillman.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky:
10. Martin (Eliáš), 18. Zajac, 33. Eliáš. Střely na branku: 26:36. Diváci: 17.625.

Anaheim - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky:
1. Perry, 20. Kunitz - 22. Sharp. Střely na branku: 32:21. Diváci: 17.174.

Atlanta - Carolina 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky:
1. Recchi, 13. White, 24. Dupuis - 21. Whitney, 26. E. Staal, 37. Borer, 57. Stillman. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.097.

Buffalo - Ottawa 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky:
32. Kotalík, 52. Hecht, 54. Ryan - 4. Bass, 22. Meszároš, 31. Spezza, 56. Heatley, 58. Alfredsson. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.690.