Eliáš dovedl New Jersey k jistotě play off

2. 4. 2008

ObrazekPatrik Eliáš byl hlavním strůjcem výhry svého celku na ledě Islanders. Nejprve odpověděl na trefu svého krajana Josefa Vašíčka a následně v prodloužení přihrál Zachu Parisemu na vítězný gól zápasu. Alexander Ovečkin zaznamenal 63. trefu sezóny a vyrovnal rekord Luca Robitailleho v počtu nastřílených branek levým křídlem.

I díky výborné forma ruského útočníka se Washington nevzdává šance o vyřazovací boje. Zápas proti Carolině byl klíčovým, neboť v případě neúspěchu by se vidina play off definitivně rozplynula . Capitals ale nic neponechali náhodě a  první tým Jihovýchodní divize vyprovodili ze svého  ledu čtyřmi góly. Domácí byli po celý zápas aktivnějším týmem a potřebný náskok si vytvořili již během první dvacetiminutovky. Carolina se prosadila pouze v jednom případě, kdy snižoval Walker, vítězství Washingtonu posléze potvrdily trefy Sjomina a Ovečkina.

Až v osmém utkání po svém návratu se dočkal gólu Peter Forsberg. Švédský útočník v dosavadních sedmi zápasech sbíral body jen za finální přihrávky, kterých bylo devět. Na ledě Vancouveru zaznamenal čtvrtou pojistkovou branku Colorada. V úvodních dvou trefách hostů měl prsty Milan Hejduk. Ten nejprve asistoval u trefy Lilese a poté za čtyři minuty sám za Luongem rozvlnil síť. Avalanche se na Západě pohybují na šestém místě a těšit je může jistota play off, takže poslední zápas sezóny jim moc vrásek dělat nebude.

Jose Theodore oslavuje triumf svého celku
(AP Photo/The Canadian Press, Jonathan Hayward)

V podstatně horší situaci je celek Buffala. Sabres aktuálně okupují desátou příčku Východní konference a nachází se v pozici, kdy je hlavní roli hraje teorie. Šavle musí v posledních dvou zápasech naplno bodovat a doufat, že Philadelphia, Boston popřípadně Washington příliš úspěšní nebudou. Zápas v Torontu  se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, neboť po dvaceti minutách hry vedli domácí Maple Leafs po trefách Tuckera s Kaberlem už 2:0. Klíčový gól zaznamenal Roy a o vyrovnávací se postaral v padesáté minutě Bernier. Za tři minuty sice vrátil domácím vedení Steen, ale odpověď  Vaneka znamenala, že po normální hrací době zůstane stav nerozhodný. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Vítěznou trefu zaznamenal Afinogenov, který tak Sabres udržel v teoretické naději na pokračování v sezóně.

NY Islanders - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky:
20. Vašíček - 26. Eliáš, 61. Parise (Eliáš). Střely na branku: 22:47. Diváci: 12.357.

Washington - Carolina 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky:
16. Cooke, 20. Laich (Fleischmann), 35. Sjomin, 57. Ovečkin - 23. Walker. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.277.

Atlanta - Florida 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky:
34. Lavallee-Smotherman, 57. Recchi - 5. O. Jokinen, 42. Bouwmeester, 42. Booth. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15.453.

Toronto - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky:
1. Tucker (Kubina), 20. T. Kaberle, 53. Steen - 25. Roy, 50. Bernier, 55. Vanek, rozhodující nájezd Afinogenov. Střely na branku: 22:41. Diváci: 19.288.

St. Louis - Nashville 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Branky:
2. McDonald, 5. Mayers, 7. Perron - 27. Bochenski, 42. Tootoo (Židlický), 54. Fiddler, 62. Peverley (Hlaváč). Střely na branku: 17:26. Diváci: 17.357.

Edmonton - Calgary 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky:
11. a 54. Glencross - 15. Aucoin, 40. Tanguay, 57. Nolan. Střely na branku: 30:17. Diváci: 16.839.

Ottawa - Montreal 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky:
10. Kovaljov, 26. Dandenault, 52. Kosticyn. Střely na branku: 32:27. Diváci: 20.326.

San Jose - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky:
20. Grier, 23. Marleau, 35. M. Michálek, 57. Brown, 59. Campbell - 21. O'Sullivan, 27. Ivanans. Střely na branku: 34:18. Diváci: 17.496.

Vancouver - Colorado 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky:
9. Mitchell, 26. Kesler - 30. Liles (Hejduk), 34. Hejduk, 35. Wolski, 45. Forsberg. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.630.

Zdroj: nhl.com Foto: Jim McIsaac/Getty Images