Ďáblové se probudili v poslední dvouminutovce

12. 10. 2008

ObrazekNejslavnější zámořská soutěž se již naplno rozjíždí. Na programu byla porce třinácti zápasů. Výrazné výsledkové překvapení se nekonalo, za pozornost spíše stojí úspěšné obraty nepříznivého skóre utkání. Čeští hokejisté se zapsali do statistik, avšak výrazně o sobě dal vědět pouze dvoubodový Martin Erat.

Velmi dobrý vstup do kolotoče ligy zažívají Rangers. Tým, který dosáhl výrazné mediální sledovanosti díky účinkování Jaromíra Jágra, si nyní zvyká právě na éru bez nejslavnějšího českého útočníka. Newyorští dokázali zvítězit počtvrté v řadě a zatím si drží nadstandartní výkonnostní status. Na ledě Philadelphie si vytvořili klíčový náskok už za pouhých sedmnáct minut, kdy se postupně dokázali prosadit Žerděv, Betts, Sjoström a Rozsíval. Domácí Flyers mohutně dotahovali, ale ke svému třetímu gólovému zápisu už žádný nepřidali.

Tradičně ostře sledované bylo kanadské derby mezi Torontem a Montrealem. Javorové listy příliš čest svému renomé nedělaly, neboť v domácím prostředí naprosto selhali. Montreal trhal vše co mu stálo v cestě. Po čtyřiceti minutách bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Na ukazateli skóre svítil jednoznačný údaj 1:6. Domácí z pětadvaceti střeleckých pokusů vytěžili pouhý jeden gól a odpor tak nemohl být dostatečný.

Zajímavý zápas byl k vidění i v Pittsburghu. Domácí Tučňáci se proti takticky vyspělým Ďáblům složitě dostávaji do koncovky, ale přesto to byli právě oni, kteří se dostali do vedení. Ve dvanácté minutě využil přesilovou hru Šatan a poslal tak svůj celek napříč k cestě za vítězstvím. Hráči New Jersey hýřili daleko lepším pohybem a gólmana Fleuryho zkoušeli ze všech možných pozic. Pittsburghský strážce svatyně předváděl výborné zákroky a dlouho držel naděje na úspěch svého celku. Zlom zápasu zařídil dvě minuty před koncem Eliáš a rázem bylo všechno jinak. Střetnutí přešlo do fáze prodloužení a definitivní k.o. Penguins nasadil Parise.

Po šestibrankovém debakl na ledě Caroliny se Florida dočkala potřebné výhry. Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané. Na úvodní trefu hostujícího Kozlova odpověděl Booth. Pantery poslal na začátku druhé třetiny do vedení Weiss, avšak v sedmatřicáté minutě překonal Vokouna v brance Williams a rázem byly oba týmy na stejné linii. Utkání se nakonec muselo rozhodnout v prodloužení. Právě v "extra time" se podruhé zapsal do střelecké istiny Booth a zařídil tak svému týmu první výhru v sezóně.

Toronto - Montreal 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Branky: 32. J. Blake - 23. a 29. S. Kosticyn, 11. R. HAMRLÍK, 13. Kovaljov (PLEKANEC), 25. Tanguay, 32. Latendresse. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:3. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 370 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. S. Kosticyn, 2. Tanguay, 3. S. Koivu (všichni Mon.).

Ottawa - Detroit 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Picard (KUBA), 39. Foligno - 52. a 59. Franzén, 12. Filppula. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:41. Diváci: 20 182 (Scotiabank Place). Hvězdy utkání: 1. Franzén (Det.), 2. Gerber (Ott.), 3. Dacjuk (Det.).

NY Islanders - St. Louis 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Comrie, 14. Hunter, 16. Bergenheim, 20. Hilbert, 60. Guerin - 18. Boyes, 48. Tkachuk. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16 234 (Nassau Coliseum). Hvězdy utkání: 1. MacDonald, 2. Hilbert, 3. Gervais (všichni NYI)

Philadelphia - NY Rangers 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Hartnell, 37. Gagne, 46. Richards - 5. Žerděv, 6. Betts, 9. Sjoström, 17. ROZSÍVAL. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení 1:0. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19 623 (Wachovia Center). Hvězdy utkání: 1. Žerděv (NYR), 2. Richards, 3. Niittymaki (oba Phil.).

Washington - Chicago 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 26. a 59. Ovečkin, 14. Bradley, 56. Laich - 1. Versteeg (HAVLÁT), 12. Skille. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18 277 (Verizon Center). Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Laich, 3. Steckel (všichni Was.).

Florida - Atlanta 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. a 64. Booth, 21. Weiss - 10. Kozlov, 37. Williams. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Střely na branku: 39:33. Diváci: 18 401 (BankAtlantic Center). Hvězdy utkání: 1. Booth, 2. Weiss (oba Flor.), 3. Kovalčuk (Atl.). Brankář VOKOUN (Flor.) odchytal celý zápas, kryl 31 z 33 střel.

Pittsburgh - New Jersey 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Šatan - 58. ELIÁŠ, 65. Parise. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 15:49. Diváci: 17 132 (Mellon Arena). Hvězdy utkání: 1. Fleury (Pit.), 2. Parise, 3. ELIÁŠ (oba NJ).

Tampa Bay - Carolina 3:4 po prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 9. Recchi, 11. Niskala (PROSPAL), 30. Lecavalier - 50. a 65. E. Staal, 40. Brind´Amour, 42. Cullen. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 29:46. Diváci: 18 552 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. E. Staal (Car.), 2. Lecavalier, 3. Smith (oba Tam.).

Nashville - Dallas 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 11. a 57. Arnott (na obě ERAT), 1. Weber - 3. Daley. Vyloučení: 10:13. Využití 2:0. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17 113 (Sommet Center). Hvězdy utkání: 1. Arnott, 2. Dumont, 3. Ellis (všichni Nas.).

Minnesota - Boston 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 19. a 33. Belanger, 25. Bergeron, 31. Miettinen - 52. a 59. Savard, 9. Kessel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. Belanger, 2. M. Koivu, 3. Burns (všichni Min.).

San Jose - Los Angeles 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 22. Setoguchi, 38. PLÍHAL, 42. Pavelski (M. MICHÁLEK) - 7. Frolov. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:13. Diváci: 17 496 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Vlasic, 2. Ehrhoff, 3. PLÍHAL (všichni SJ).

Phoenix - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. O. Jokinen, 19. Mueller (HANZAL), 27. Yandle - 25. Brassard. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 125 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. O. Jokinen, 2. Bryzgalov, 3. Sauer (všichni Phoen.).

Calgary - Vancouver 4:5 po prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Roy, 10. Bertuzzi, 11. Bourque, 35. Cammalleri - 3. a 47. D. Sedin, 30. Rypien, 31. Kesler, 64. Demitra. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Demitra (Van.), 2. Cammalleri (Cal.), 3. D. Sedin (Van.).