Crosby s Malkinem předčili Ovečkina

9. 3. 2008

ObrazekNedělní program zápasů otevřelo ostře sledované utkání mezi Washingtonem a Pittsburghem Penguins. Všechny největší hvězdy týmů byly vidět. Ovečkin byl u dvou gólů Caps, ale sám však neskóroval. Na druhé straně zářilo duo Malkin-Crosby. Prvně jmenovaný si připsal tři asistence a "SuperSid" se trefil dvakrát.

Samotné utkání bylo ofenzivně laděné. Tučňáci však byli střelecky aktivnější. Capitals se však jako první dostali do vedení v osmadvacáté minutě, kdy se v přesilovce prosadil Laich. Nula na střeleckém kontě hostů svítila pouze dalších 79 sekund. Vyrovnání zařídil svým dvaadvacátým gólem Sýkora. V devětatřicáté minutě strhl skóre na stranu Penguins Crosby, avšak poslední slovo ve druhé třetině měl Washington, který využil i další početní výjodu díky Sjominovi.

Definitivní zlom zápasu přišel v poslední minutě. Crosbyho nahození si nešťastně srazil do vlastní sítě Bäckström a tím prakticky poslal svůj celek do kolen. Capitals se v závěru pokusili o power-play, ale Ovečkin ztratil u mantinelu puk a Staal dokonal nezvratné. Pittsburgh si připsal devětatřicátou výhru sezóny a opět šlape na paty Ďáblům z New Jersey.

Detroit, s uzdraveným Lidströmem a navrátilcem McCartym, dlouho diktoval  proti Nashvillu  vývoj utkání.  Švédský obránce se vrátil po šestizápasové pauze, která byla vynucena zraněním kotníku a asistoval u dvou branek svého celku. Domácí si během sedmatřiceti minut dokázali vytvořit čtyřbrankový náskok a zdálo se, že Predátoři odjedou s výpraskem. Na dva nula zvyšoval svým dvanáctým gólem sezóny Hudler. Svěřenci trenéra Babcocka , ale nezvádli posledních osm minut zápasu. Haška postupně překonali Webber, Erat a Tootoo minutu před koncem snižoval na rozdíl jediné branky.Toužebného vyrovnání se již celek Nashvillu nedočkal.

Newyorkským Rangers štěstí přeje. Už podvanácté v řadě neokusili porážku v normální hrací době a vydatně si říkají o play off. Zápas proti Bostonu byl z hlediska účinnosti ofenzivy opět ze strany Jezdců bídný. Děkovat mohli pouze Lundqvistovi, který v klíčových okamžicích svůj celek podržel. Diváci se branky nedočkali ani po šedesáti minutách a posléze tajenku zápasu nerozluštilo ani prodloužení. Jediným úspěšným střelcem se v loterii samostatných nájezdů nakonec stal Dawes. Rangers se díky triumfu dostali prozatím na šesté místo ve Východní konferenci.

Washington - Pittsburgh 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky
: 28. Laich, 40. Sjomin - 39. a 60. Crosby, 29. Sýkora, 60. J. Staal. Střely na branku: 26:38. Diváci: 18.277.

NY Rangers - Boston 1:0 po sam. nájezdech
Branka:
rozhodující nájezd Dawes. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.200.

Columbus - Tampa Bay 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. Výborný,
20. Mackenzie, 32. Peca, 57. Žerděv, 59. J. Novotný - 15. Halpern, 37. St. Louis, 38. Lecavalier. Střely na branku: 25:27. Diváci: 14.796.

Detroit - Nashville 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky:
12. a 37. Franzén, 16. Hudler, 36. Stuart - 52. Weber (Židlický), 55. Erat, 59. Tootoo (Erat, Hlaváč). Dominik Hašek odchytal za Detroit celé utkání, obdržel tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 33:23. Diváci: 20.066.

Chicago - Edmonton 5:6 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)
Branky:
8. Sharp, 29. Keith (Lang), 32. Williams (Lang), 44. Lang, 56. Byfuglien - 47. a 64. Cogliano, 3. Penner, 31. Glencross, 39. Nilsson, 42. Reasoner. Střely na branku: 38:25. Diváci: 20.619.

Minnesota-San Jose 2:3SN (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky:
25. Foster, 60. Rolston - 1. M. Michálek, 14. Plíhal z tr. střílení, vítězný nájezd Marleau. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.568.

Anaheim-Montreal 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky:
1. Marchant, 53. Kunitz, 54. Pählsson - 9. Kovaljov. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.174.

Dallas-Colorado 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)