Anaheim opět tápe

3. 12. 2007

ObrazekObhájci Stanley Cupu podávají v letošní sezoně nevyrovnaný výkony. Nyní doma podlehli Edmontonu čtyřgólovým rozdílem a dokonce nedokázali vsítit ani gól. Karel Rachůnek slavil s Devils výhru nad Atlantou.

Největší drama bylo k vidění právě v ďáblově sídlu. Thrashers dokázali držet s místním týmem krok a mohli se spolehnout na velmi dobrý výkon gólmana Hedberga, který byl klíčovým mužem hostů. Utkání dospělo až do samostatmých nájezdů, které rozhodl ve prospěch domácího New Jersey Brian Gionta a zároveň tak prodloužil vítěznou sérii Ďáblů na sedm zápasů.

Minnesotě se povedlo ukončit sérii neprůstřelnosti Roberta Luonga. Kanadský gólman neinkasoval třikrát v řadě a byl hlavním faktorem úspěšných výsledků týmu. Čisté konto však držel jen do sedmnácté minuty než ho překonal Belanger. Canucks se podařilo vyrovnat Brownem, kterímu přihrával český obránce Lukáš Krajíček. Misky vah pak ale definitivně převážil v sedmatřicáté minutě Voros.

New Jersey - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky:
20. Brylin, 36. Madden (Rachůnek), rozhodující nájezd Gionta - 15. White, 50. Kovalčuk. Střely na branku: 36:25. Diváci: 14 978.

Anaheim - Edmonton 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky:
10. Torres, 19. Penner, 28. Pitkänen, 30. Gilbert. Střely na branku: 25:21. Diváci: 17 174.

Minnesota - Vancouver 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky:
17. Belanger, 37. Voros - 26. M. Brown (Krajíček). Střely na branku: 30:20. Diváci: 18 568.