MS 2009: Švédové přestříleli USA

29. 4. 2009

Mistrovství světa - 6. hrací den: Střetnutí mezi Švédskem a USA se změnilo v přestřelku, kterou muselo rozhodnout až prodloužení. Tre Kronor se povedl dokonalý obrat. Ještě v devětačtyřicáté minutě severský celek prohrával o tři góly, ale trefy Johanssona,Perssona a Weinhandla skóre vyrovnaly. Mrazivý šok dokonal po dvou minutách nastaveného času Huselius. Švédsko - USA 6:5 po prodl. (0:1, 2:2, 3:2 - 1:0).

Švédsko - USA 6:5 po prodl. (0:1, 2:2, 3:2 - 1:0)
Branky: 26. Weinhandl (Johansson), 27. Nilson (Stralman, Andersson), 49. Johansson (Weinhandl, Martensson), 53. Persson (Jonsson, Huselius), 57. Weinhandl (Martensson), 62. Huselius (Persson, Johansson) - 15. O´Sullivan (Blake), 30. Liles (Johnson, O´Sullivan), 38. Shannon (Johnson, Liles), 45. Shannon (Stafford, Liles), 49. Johnson (Oshie, Backes). Rozhodčí: Ország (SR), Ronn (Fin.) - Dedioulia (Běl.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 9876.

Švédsko: Gustavsson - Grossman, Johansson, Akerman, Tarnström, Jonsson, Stralman - Märtensson, Eriksson, Weinhandl - Berglund, Wallin, Huselius - Thörnberg, Omark, Harju - Andersson, Persson, Nilson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

USA: Esche - Hainsey, Suter, Johnson, Liles, Ballard, Niskanen, Bogosian, Harrold - O´Sullivan, Brown, Blake - Okposo, Backes, Oshie - Foligno, Stafford, Shannon - Stempniak, Wilson, Stuard. Trenér: Ron Wilson.