MS 2009: Kanada převálcovala Čechy pěti góly

30. 4. 2009

Mistrovství světa - 7. hrací den: Na zápas s Kanadou nebudou naši hokejisté vzpomínat v dobrém. Už po první třetině si zámořský tým vytvořil tříbrankové vedení. Všechny góly pramenily z využitých přesilovek. Drtivý nástup odnesl gólman Štěpánek, který ještě během první třetiny přepustil své místo Pruskovi. Český celek měl k dispozici devět přesilovek včetně více než minutové 5 na 3, avšak žádnou z nich nedokázal využít. Svěřenci trenéra Ruffa si vývoj utkání pohlídali. Heatley a St. Louis navýšili skóre na děsivých 5:0. Kouzlo gólmana Masona narušil tři minuty před koncem Hemský. Kanada - Česká republika 5:1 (3:0, 0:0, 2:1).

Kanada - Česká republika 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 57. Hemský (Jágr) - 8. Stamkos (Doughty), 14. Stamkos (Doan), 18. Weber (St. Louis), 41. Heatley, 51. St. Louis (Stamkos, Phillips). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Vinneborg (Švéd.) - Dedioulia (Běl.), Sabelström (Švéd.). Vyloučení: 9:6. Využití: 3:0. Diváci: 5966.

Kanada: Mason - Hamhuis, Weber, Doughty, Phillips, White, Kwiatkowski, Schenn - Roy, Heatley, Spezza - Stamkos, Doan, St. Louis - Upshall, Horcoff, Fisher - Lombardi, Armstrong. Trenér: Lindy Ruff.

Česká republika: Štěpánek (18. Prusek) - Židlický, Barinka, Němec, Rachůnek, Polák, Blaťák, Čáslava - Jágr, Čajánek, Klepiš - Plekanec, Vašíček, Hemský - Kotalík, Marek, Rolinek - Irgl, Hlinka, Olesz - Červenka. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.