MS 2009: Bělorusko porazilo Nory až v prodloužení

30. 4. 2009

Mistrovství světa - 7. hrací den: Bělorusko vstupovalo do zápasu jako poměrně jasný favorit, avšak na vítězství se pořádně nadřelo. Po jednadvaceti minutách dokonce prohrávalo už 0:2, když se trefili Thoresen a Trygg. Bělorusko se vrátilo do hry díky gólu Ugarova. Vyrovnání zařídil ve dvaačtyřicáté minutě Grabovskij. Definitivní zlom zápasu nastal během prodloužení, které ukončil po pěti minutách Salej. Bělorusko - Norsko 3:2 po prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0).

Bělorusko - Norsko 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Ugarov (Demagin, Baško), 42. Grabovskij (Kaljužnyj), 65. Salej (Kaljužnyj) - 7. Thoresen (Vikingstad), 21. Trygg. Rozhodčí: Piechaczek (Pol.), Sterns (USA) - Valach (SR), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 3374.

Bělorusko: Mezin - Riadinski, Salej, Denisov, Baško, Usenko, Kosťučenok, Antonov - Michalev, Meleško, Čupris - Ugarov, Kaljužnyj, Grabovskij - Stas, Kolcov, Demagin - Antoněnko, Kulakov, Kovyršin - Stefanovič. Trenér: Glen Hanlon.

Norsko: Lysenstoen - Trygg, Myrvold, Holös, Jakobsen, Lund, Bonsaksen, Kaunismäki - Skröder, Vikingstad, Thoresen - Hansen, Spets, Röymark - Bastiansen, Ask, Zuccarello Aasen - Lorentzen, Forsberg, Laumann Ylven. Trenér: Roy Johansen.