Čechům vstup do šampionátu vyšel, porazili Bělorusko 2:0

3. 5. 2013

Česká hokejová reprezentace má za sebou úvodní zápas mistrovství světa. Družina trenéra Hadamczika si v bojovném utkání poradila s týmem Běloruska 2:0. O góly se postarali Jakub Voráček s Radimem Vrbatou. Úspěšnou premiéru na šampionátu si odbyl gólman Alexander Salák, který za svá záda nepustil žádný puk.

Diváci si na první gól počkali dvanáct minut. Bělorusové se vyfaulovali do tří a Češi dvojnásobnou početní výhodu zúročili prvním střeleckým zápisem, o ten se postaral Voráček. Ještě v průběhu druhého dějství stihl konstrukci branky orazítkovat Tlustý.

Mezitím si několik ostrých zákroků připsal Salák. Stav 1:0 vydržel až do poloviny závěrečné třetí třetiny. Bělorusové znovu za svůj přestupek proti pravidlům zaplatili gólem. Přesilovku tentokrát využil přesnou střelou Vrbata. Po výhře 2:0 si český tým připsal první tři body do tabulky pravdy.

Svůj bodový účet může navýšit už v sobotu, kdy od 20.15 bude hostit tým Švédska.

Česká republika - Bělorusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Voráček (Vrbata, Z. Michálek), 50. Vrbata (Hanzal, Šmíd).

Rozhodčí: Kaval (USA), Piechaczek - Schrader (oba Něm.), Woodworth (USA). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 5127.

Česká republika: Salák - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Vrána, Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.

Bělorusko: Bělinskij - Černook, Kaznaděj, Graborenko, Filičkin, Šinkevič, Maslenikov, Goroško - Kulakov, Kitarov, Meleško - Solomonov, Kovyršin, Kolcov - Stas, Ugarov, Jefimenko - Demkov, Kislyj, Andrjuščenko - Stefanovič. Trenér: Andrej Skabelka.