MS 2011: Češi v exhibici smetli Dány 6:0 a připsali si druhou výhru na šampionátu

2. 5. 2011

Národní tým si připsal na šampionátu druhý kompletní bodový zisk. Konfrontace s Dánskem se po celý zápas vyvíjela v náš prospěch. V průběhu druhé třetiny se Češi dokonale rozstříleli a svého soupeře zlomili čtyřmi po sobě jdoucími góly.

Po dvou gólech dali Michael Frolík s Milanem Michálkem a svůj první start na Slovensku okořenil brankou i Tomáš Plekanec.

Ve třetí třetině skóroval také Petr Průcha, který naskočil do zápasu coby třináctý útočník.. Trenér Hadamczik mohl premiérově na turnaji využít služeb zámořských posil Tomáš Plekance a Zbyňka Michálka. Prvně jmenovaný se zapojil do elitní formace k Jaromíru Jágrovi a Romanu Červenkovi.

Utkání jste mohli sledovat v naší online sekci "Hokejové live výsledky".

Česká republika - Dánsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky: 3. Frolík (Hubáček, Z. Michálek), 32. M. Michálek (Židlický), 34. M. Michálek (Havlát, Eliáš), 35. Frolík (Čáslava, Novotný), 35. Plekanec (Červenka), 58. Průcha (Frolík). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) - Carlson (Kan.), Hollenstein (Rak.). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 9217.

Česká republika: Pavelec - Z. Michálek, K. Rachůnek, Škoula, Židlický, Čáslava, Krajíček - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček - Průcha. Trenér: Alois Hadamczik.

Dánsko: Galbraith - Nielsen, Lassen, K. Jensen, J. B. Jensen, M. Bodker, Hersby, Eskesen - Starkov, Green, Hardt - Madsen, Jakobsen, J. Jensen - Staal, Christensen, M. Bödker - Storm, Degn, Dresler - Poulsen. Trenér: Per Bäckman.