Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Hlinka se upsal Lavinám

31. 5. 2007
"Je to pro něj poslední šance, jak zjistit, jestli by se v NHL mohl prosadit," řekl hráčův zástupce Aleš Volek. Hlinka se v létě vydá na třetí zahraniční štaci, tentokrát však zamíří do nejslavnější soutěže světa a navíc do týmu, který bude chtít odčinit neúspěšnou sezónu. S adaptací by mu měl pomoci Milan Hejduk, který by měl v Denveru zahájit už svou devátou sezónu.

Hlinka je odchovancem Sparty a kromě několika krátkodobých hostování v prvoligových týmech v úvodních sezónách kariéry v jiném extraligovém klubu nenastoupil. Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl v sezóně 1994/95. S adaptací v mužstvu mu pomáhal i jeho bratranec Miroslav, který rovněž několik sezón hájil rudý dres. O dva roky později už patřil k základních kamenům sparťanských bojovníků. V roce 2000 byl jedním z hlavních akterů, kteří se postarali o sesazení Vsetína z trůnu nejlepšího celku ELH. V roce 2002 se po dalším titulu rozhodl zkusit štěstí v zahraničí. Zlákalo ho Švýcarsko, konkrétně pak tým Klotenu. Na zemi helvétského kříže vzpomíná rád, kromě toho, že patřil k nejlepším hráčům týmu, byl tam nadmíru spokojený. “Švýcarsko bylo ze všech ohledů příjemné, jak pro mě, tak pro rodinu. Hraje se tam v nádherném prostředí,“ uvedl. Po dvou letech se vydal na východ do zimoudrásajícího Ruska. V tamní Kazani naplno svou kreativitu předvést nemohl, neboť kádr byl vzhledem k výluce v NHL značně zaplněný kvalitními hráči a prostoru bylo méně.Po sezóně se Hlinka rozhodl vrátit do Klotenu a získat zpět své pošramocené sebevědomí.

Vedení holešovického klubu svého odchovance stále monitorovalo. Na tým během sezóny spadla krize, ze které se těžko dostával. Pomalu se blížilo play off a Sparta na tom byla výsledkově prachbídně, byl tedy nutný impulz. Management klubu vynaložil značné úsilí, aby postavil základy cesty pro svůj pozdější triumf. Švýcarský tým byl navíc ochotný se Spartou jednat, a tak od ledna se už v T-Mobile aréně hlásil staronový hráč. Tým se dokázal výsledkově zvednout a nakonec svou pouť zakončil vítězně až ve finále s pohárem nad hlavou. Uplynulou sezónu opět bavil fanoušky nejen na sparťanském stadionu. Stal se nejproduktivnějším hráčem soutěže a potřetí si mohl potěžkat pohár pro vítěze extraligy. Během sezóny se na něj vyptávala řada předních evropských týmů a spekulovalo se i o zájmu ze zámoří. Novým domovem se tedy minimálně na rok stává tým Colorada Avalanche.

Statistiky v extralize: 471 zápasů 398 bodů (140+258)
Statistiky ve Švýcarsku: 121 zápasů 126 bodů (48+78)
Statistiky v Rusku: 36 zápasů 19 bodů (4+15)
Reprezentace: MS 2001, 2002, 2003, 2004, 2006, 2007

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář