Přestřelku v Chicagu zvládlo lépe San Jose

17. 11. 2008

ObrazekBěhem pěti zápasů, jenž byly na programu, se českým hokejistům bodově příliš nedařilo. Mezi střelce se se gólu zapsali Robert Lang s Milanem Michálkem. Finální přihrávkou se zaskvěli Radim Vrbata s Martinem Havlátem. Tampa Bay poprvé nastoupila pod novým koučem Rickem Tocchetem, ale z výhry se v Carolině neradovala.

Dosavadní asistent povýšil na post hlavního lodivoda týmu poté, co byl odvolán Barry Melrose. S upravenou taktikou se snažil tým dostat z nepříznivých výkonů, které se projevily do série tří porážek v řadě. Utkání v Carolině nebylo z pohledu Lightning špatné, všechno se točilo okolo proměňování šancí, s čímž hosté nemohli být spokojeni. Úvodní třetinu díky trefě St. Louise zvládli dobře, ale náskok ztratili během druhé dvacetiminutovky.Vyrovnaný stav vydržel i po šedesáti minutách a když gól nepadl ani v prodloužení, tak došlo na loterii samostatných nájezdů. V nich se paní Štěstěna přiklonila ke Carolině a hrdinou utkání se stal Tuomo Ruutu.

Do nájezdů dospěl i zápas mezi St. Louis a Montrealem. Papírové prognózy předem favorizovaly celek z Východní konference. Utkání však nakonec bylo vyrovnanější, než se možná předpokládalo. Blues poslal už ve čtvrté minutě do vedení Regier. Hosté odpověděli až během druhé části hry, kdy se dokázal prosadit Kosticyn. Domácím opět vrátil výhodu Regier, ale čtyři minuty před koncem řádné hrací doby srovnal stav Lang. V prodloužení se nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Kovaljov, který tak zajistil Habs potřebnou výhru.

Carolina - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. Brookbank, 36. Brind'Amour, rozhodující nájezd T. Ruutu - 12. St. Louis (VRBATA), 25. Lecavalier. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:28. Diváci: 13 781 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. Ward, 2. Brind'Amour, 3. Brookbank (všichni Car.).

St. Louis - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. a 44. Regier - 39. A. Kosticyn, 56. LANG, rozhodující nájezd Kovaljov. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19 150 (Scottrade Center). Hvězdy utkání: 1. Regier (StL.), 2. LANG, 3. Kovaljov (oba Mon.).

Chicago - San Jose 5:6 (2:2, 3:2, 0:2)
Branky: 9. a 31. Versteeg, 18. Campbell (HAVLÁT), 38. Barker, 38. Kane - 26. a 41. Boyle, 1. M. MICHÁLEK, 10. J. Thornton, 30. Roenick, 56. Setoguchi. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:4. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21 181 (United Center). Hvězdy utkání: 1. Setoguchi (SJS), 2. Campbell, 3. Barker (oba Chic.).

Philadelphia - Atlanta 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 1. Gagne, 20. Knuble, 32. Timonen, 54. Lupul - 26. Christensen, 41. Little, 53. Vjač. Kozlov. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19 437 (Wachovia Center). Hvězdy utkání: 1. Gagne, 2. Knuble, 3. Lupul (všichni Phil.).

Anaheim - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. Perry, 56. Hedican. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17 174 (Honda Center). Hvězdy utkání: 1. Hiller, 2. Getzlaf (oba Ana.), 3. Ersberg (LAK).