Hašek a Vokoun s čistým kontem

8. 12. 2007

ObrazekPo sérii nezdarů se podařilo Dominiku Haškovi vychytat nulu. Rudá křídla si bez větších potíží smlsla na Minnesotě, které nasázela pět branek. Hrdinou zápasu byl Švéd Zetterberg, který vsítil hattrick. Floridský Tomáš Vokoun měl práce podstatně víc a připsal si i asistenci u gólu Weisse. Rangers ztrácí svůj lesk, podlehli i Atlantě.

Newyorkští Jezdci dostali další výchovnou lekci. Tým, který mocně vyhlašoval, že chce Stanley Cup už potřetí za sebou prohrál a celkově jeho výkony jsou nepřesvědčivé. Nedaří se největším oporám ani velmi štědře placeným posilám. Po výprasku  s Torontem se v bráně hostů neobjevil Lundqvist, ale náhradník Valiquette . Ten držel bodové šance Rangers do pětapadesáté minuty, než jej překvapil Kozlov.

Pro svěřence trenéra Toma Renneyho to byla třetí porážka v řadě a i samotné skóre v poměru 4:14 napovídá, že něco není v pořádku. Zaváhání Rangers a Philadephie využilo New Jersey a osídlilo prvenství v divizi. Bodové rozdíly mezi kluby jsou malé, dvoubodový rozdíl lze jednou výhrou smazat. Po dlouhé době se gólově prosadil exsparťanský forvard ve službách Colorada Jaroslav Hlinka. Hbitý hračička otevřel v osmadvacáté minutě brankový účet proti Philadelphii. Vítězný gól zaznamenal v poslední minutě druhé třetiny další Čech Milan Hejduk.

Detroit - Minnesota 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 18., 26. a 41. Zetterberg, 27. Hudler, 30. Franzén. Zásahy brankářů: Hašek 19/19 - Harding 34/29.  Diváci: 19 508.

Atlanta - NY Rangers 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 3. Boulton, 26. Dupuis, 55. Vjačeslav Kozlov (Holík), 60. Marián Hossa - 5. Marcel Hossa, 7. Drury (Průcha). Zásahy brankářů: Hedberg 32/30 - Valiquette 21/18.  Diváci: 18 204.

New Jersey - Washington 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 12. Višněvskij, 16. Zubrus (Eliáš), 47. Zajac - 46. Sjomin, 59. Laich. Zásahy brankářů: Brodeur 24/22 - Kölzig 22/19.  Diváci: 16 265.

Florida - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 29. Weiss (Vokoun), 44. Horton, 60. O. Jokinen. Zásahy brankářů: Vokoun 25/25 -  DiPietro 40/38 . Diváci: 14 502.

Chicago - Anaheim 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky: 2. Toews, 21. Sharp, 59. Lang (Havlát) - 28. a 60. Kunitz, 14. Perry, 32. Schneider, 45. Getzlaf. Zásahy brankářů: Chabibulin 21/17 - Giguere 42/39.  Diváci: 17 734.

Dallas - Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky: 8. Hagman, 59. Ribeiro - 6. Schubert, 17. Vermette, 47. Fisher, 60. Kelly. Zásahy brankářů: Smith 19/16 - Emery 25/23 . Diváci: 18 016.

Colorado - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 28. Hlinka, 40. Hejduk - 38. Briere. Zásahy brankářů: Theodore 29/28 - Biron 32/30 . Diváci: 16 312.

Edmonton - St. Louis 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Branky: 19. Horcoff (Hemský), 53. Nilsson, 60. Reasoner - 11. a 44. Boyes, 45. Weight, 55. Kariya. Zásahy brankářů: Garon 31/27 - Toivonen 28/25 . Diváci: 16 839.

Phoenix - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 40. M. Michálek. Zásahy brankářů: Bryzgalov 26/25 - Nabokov 27/27. Diváci: 12 972.

Foto zdroj: AP/Lynne Sladky