Edmonton deklasoval Columbus, Hemský se třemi body

19. 11. 2008

ObrazekHokejisté Edmontonu se postarali v nočních zápasech NHL o největší rozruch, když nasázeli domácímu Columbusu sedm branek. Střelecká úspěšnost týmu je o to lepší, neboť na branku soupeře Oilers vyslali pouhých devatenáct střel. Židlický rozhodl drama v Pittsburghu. Góly Langa a Michálka k úspěchu nestačily.

Svěřencům trenéra Craiga MacTavishe vyšlo takřka vše na co sáhli. Na cestu za úspěchem je nasměroval v šesté minutě zápasu Souray, kterému se podařilo využít končící přesilovou hru. Za osm minut později Leclaireho překonal Cogliano a první třetina byla byla uzavřena dvougólovým vedením hostů. Edmonton si zvýšil vedení po trefě Pouliota, ale prosadit se dokázali i domácí. V závěrečné dvouminutovce třetiny se trefil Huselius.

Třetí dějství přineslo vítězný uragán Oilers. Na Gilbertův gól sice odpověděl Nash, ale na trefy Pennera, Horcoffa a Višňovského už tým Blue Jackets reagovat nedokázal. Domácí zaměstnávali gólmana Rolosona co to jen šlo, avšak překonat ho dokázali pouze ve dvou případech. To jeho protější kolega z branky prožil utkání hrůzy. Z devatenácti střel inkasoval sedm gólů a třiašedesátiprocentní úspěšnost zákroky příliš k chlubení není.

Ve velmi dobrém světle se představil i Tomáš Vokoun, ktuálně nejsledovanější český gólman v soutěži. Jeho mužstvo Panterů čekal nelehký zápas v Tampě. Po čtyřiceti minutách však měla Florida dvoubrankový náskok a vidina úspěchu se zdála být reálná. Třetí dějství však bylo v režii Lightning, kterým se podařilo díky zásahům Arťuchina a Emingera skóre srovnat. Střetnutí probíhalo na ofenzivní vlně, oba gólmani byli v průběžné pracovní činnosti. Střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, které ukončil svým povedeným pokusem hostující Horton. Vokoun si celkově připsal devětačtyřicet úspěšných zákroků a zcela po právu byl vyhlášen hlavní hvězdou večera.

Carolina - Montreal 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 44. Samsonov, 47. Whitney - 22. LANG. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 48:29. Diváci: 12 164 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. Whitney, 2. Samsonov, 3. Ward (všichni Car.).

Columbus - Edmonton 2:7 (0:2, 1:1, 1:4)
Branky: 39. Huselius, 50. Nash - 6. Souray (HEMSKÝ), 14. Cogliano, 33. Pouliot, 48. Gilbert (HEMSKÝ), 53. Penner, 55. Horcoff (HEMSKÝ), 56. Višňovský. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 39:19. Diváci: 12 689 (Nationwide Arena). Hvězdy utkání: 1. Roloson, 2. Horcoff, 3. HEMSKÝ (všichni Edm.).

Pittsburgh - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Cooke - 8. M. Koivu, rozhodující nájezd ŽIDLICKÝ. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 25:25. Diváci: 16 971 (Mellon Arena). Hvězdy utkání: 1. Bäckström (Min.), 2. Cooke (Pit.), 3. M. Koivu (Min.).

Tampa Bay - Florida 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 35. VRBATA, 44. Arťukin, 58. Eminger - 8. a 28. McCabe (na první DVOŘÁK), 20. Booth, rozhodující nájezd Horton. Brankář VOKOUN (Fla.) odchytal celý zápas a kryl 49 z 52 střel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 52:36. Diváci: 16 176 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. VOKOUN (Fla.), 2. Stamkos, 3. Eminger (oba TBL).

Calgary - Colorado 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 27. Bourque, 53. Aucoin, 60. Iginla, 60. Moss - 7. Svatoš. Vyloučení: 3:10. Využití: 1:0. Střely na branku: 51:23. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Aucoin (Cal.), 2. Budaj (Col.), 3. Glencorss (Cal.).

Phoenix - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 27. Z. MICHÁLEK, 46. Doan - 20. a rozhodující nájezd Sharp, 19. Versteeg. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:40. Diváci: 14 682 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. Z. MICHÁLEK, 2. Doan (oba Phx.), 3. Sharp (Chic.).